Novoměští rybáři slaví sto let

Martina Koubíková 29.1.2020

 

Novoměští rybáři slaví sto let

 

V letošním roce 2020 oslaví rybářská organizace Nové Město nad Metují sto let svého trvání a založení rybářského spolku. Sto let je velmi dlouhá i úctyhodná doba. Za tu dobu naší řekou Metují proteklo mnoho vody a místní organizace byla po celou dobu plně funkční a je tomu tak i nadále v současné době.

Při této příležitosti a v rámci oslav hodláme během roku uskutečnit celou řadu akcí, kde Vám široké veřejnosti rádi představíme svoji činnost.

V pořadí jako první akce proběhne výroční členská schůze 29 února. Na této výroční schůzi jsou našim členům předloženy výsledky činnosti výboru, výsledky hospodaření a chovu násadových ryb do našich sportovních revírů jakož i dosažené úlovky našich rybářů.

Jako druhá akce od 2 do 9 března proběhne v městské knihovně výstava, kde návštěvníkům chceme ukázat něco nejen z historie českého rybářského svazu ale také i z naší historie nebo historické vybavení rybářského načiní i naši historickou kroniku.

Další akce se uskuteční 18 dubna a je to opět presentace MO ČRS Nové Město nad Metují na Husově náměstí v souvislosti s akcí Dny novoměstských spolků pořádaných Městským úřadem. Na této akci chceme rovněž presentovat naší činnost podobně jako na výstavě v novoměstské knihovně doplněné o drobné atrakce pro děti.

16 května jako další akce bude následovat Den otevřených dveří v prostorách areálu sádek v Krčíně. Na této akci bychom návštěvníkům rádi ukázali mimo jiné i živé ryby, umožnili trochu si vyzkoušet své dovednosti při lovu pstruhů a také nabídnuli pochoutky z rybí kuchyně.

Další akcí budou tradiční rybářské závody 30 května pro děti z rybářských kroužků a v případě zájmu i pro děti z novoměstských základních škol a to na rybníku Hradiště.

Rybářský den zrušen!! 

Poslední akcí to opět bude rybářský den 19 září na Hradišti, kde proběhnou ukázky způsobů moderního rybolovu, možnost pro děti si zkusit lov ryb a všem návštěvníkům také poskytnout občerstvení v podobě rybích pokrmů. Tato akce je zrušena, náhradní termín bude zveřejněn.
 

Na pořádané akce jménem výboru MO ČRS Nové Město nad Metují vás zve

Jaroslav Jindra předseda.


E-mail:
Heslo:

CRSNoveMesto.cz
Informace o webu

Přinášíme vám novinky z naší místní organizace a revírů, které spravujeme.

Naším cílem je zviditelnit fungování naší organizace a poskytnout plný informační servis ne jenom našim členům.

CRSNoveMesto.cz
Kam na nákupy - tip pro Vás

 
 © 2013-2014 Tomáš Koubík
Všechna práva vyhrazena