Soustředění rybářského kroužku Lipánci na rybníku Brodský

18.6.2023

Soustředění rybářského kroužku Lipánci na rybníku Brodský

Rok se s rokem sešel a nadešel čas pro děti z našeho novoměstského rybářského kroužku Lipánci uspořádat další tradiční třídenní rybářské soustředění na rybníku Brodský u Červeného Kostelce. Pro velký zájem o účast na této akci jsme v letošním roce museli uspořádat soustředění hned ve dvou termínech, a sice od 12. do 14. 5. a od 2. do 4. 6.

Jako vždy nám bylo k dispozici veškeré zázemí kempu Brodský v podobě útulných chatiček, sociálního zařízení a výtečné stravy v místní Vodnické restauraci. Co se rybaření týče, tak rybník Brodský je velmi dobře zarybněn například velkými kapry, prehistorickými jesetery nebo nádhernými líny. Úkolem nás, vedoucích, je vždy dělat maximum pro to, aby děti dokázaly těchto krásných ryb nachytat co nejvíce. Zařídili jsme tedy, aby měl každý účastník veškerou bižuterii pro zhotovení správných návazců, vhodné krmení a další nástrahy a návnady. Navíc jsme před každým soustředěním dětem jezdili zakrmit ta místa, na nichž měly později lovit.

Díky hezkému počasí, poctivé přípravě a zodpovědnému přístupu k lovu samotnému se našim dětem podařilo nalovit nejvíce ryb za celou více než desetiletou historii pořádání této akce. Zmínit musíme zejména 12 jeseterů a dva amury v délce okolo 1 metru, spoustu kaprů od 12 až po úctyhodných 18,5 kg a zapomenou nesmíme ani na několik nádherných línů, z nichž dva největší měřili neskutečných 52 a 54 cm. Každý z turnusů jsme my, vedoucí, končili patřičně unavení, avšak s dobrým pocitem a vědomím, že naše práce pro malé rybáře a rybářky má smysl a přináší jim radost a spousty zážitků.

Na závěr bychom chtěli moc poděkovat manželům Hrstkovým a všemu personálu Kempu Brodský za to, jak se o nás během našich soustředění celé ty roky starají, MO ČRS Nové Město nad Metují a firmám Bejs Fish a Konopásek Fishing za dlouholetou podporu a spolupráci a svatému Petrovi za trochu toho rybářského štěstí.

Tomáš Kupka, vedoucí kroužku

PS: Od září otevíráme novou třídu pro malé začínající rybáře a rybářky. Pokud byste chtěli své dítko do našeho kroužku přihlásit, neváhejte nás kontaktovat.

Tel: 603 224 431 (Tomáš Kupka)

FB: www.facebook.com/ryb.krouzek.nm

 
 

E-mail:
Heslo:

CRSNoveMesto.cz
Informace o webu

Přinášíme vám novinky z naší místní organizace a revírů, které spravujeme.

Naším cílem je zviditelnit fungování naší organizace a poskytnout plný informační servis ne jenom našim členům.

CRSNoveMesto.cz
Kam na nákupy - tip pro Vás

 
 © 2013-2014 Tomáš Koubík
Všechna práva vyhrazena